Artvin'liyim, 6 Yıldır Ankara'da yaşıyorum. Artvin'in o yeşilini, suyunu, havasını bırakıp buralara neden geldim bilmiyorum. Ama biliyorum, ilerde bir gün pılımı pırtımı toplayıp o cennete geri döneceğim. 6 yıldır aynı evde kalıyorum, Süngü Bayırı'nın en tepesinde olduğu için 6 yıldır düzenli spor yaptığımı da söyleyebilirim. Ev sahibim Mehmet amcada çok mülayim bir insandır. Zibidi adından bir hamsterım vardı. Bikaç ay önce öldü. Boşluğunu doldurmak için bir kedi beslemeyi düşünüyorum.

Uzunca bir süre bir reklam ajansında ajansın interaktif çalışmalarını yürüttüm. Gerçi kartvizitime sistem yöneticisi yazmışlardı, ben ise web siteleriyle, sunucularla, epostalarla, kodlamalarla vs şeylerle ilgileniyorum. Birde hayal bile edemeyeceğiniz müşteriler var tabi. Mesela bu satırları yazdığım sırada bir müşteri aradı; hamsterını kaybetmiş, bana ne yapması gerektiğini soruyor. Sanki hamster besledim diye fareli köyün kavalcısına benzer bir halim varmış gibi. Şimdi ise şikayetlerin çok fazla olduğu bir yerin yazılım ekibiyle birlikte kodlarla boğuşuyoruz.

Bugüne kadar 200den fazla siteye elim değdi. Çoğu çalıştığım ajanslar bünyesinde hazırladığım/düzenlediğim sitelerdi. Çoğu insandan farklı olarak sitelerin her zaman sade ve kaliteli durması taraftarıyım. Takip ettiğim smashing, nettuts, cssdrive gibi siteler bana bunu öğretti. (Bu arada bu sitelerden bahsetmişken şunu söylemem gerekiyor, ülkemizde benzer çalışmaların olmaması üzücü. Ama hissediyorum yakında bir balık atlar bu işe.) Tabi sade, kalite ve buna benzer terimlerden insanların anladıkları bazen çok farklı olabiliyor. Hazırladığım arayüzleri incelerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz. Arayüzleri photoshopta hazırlıyor daha sonra xhtml kodlamasını yaptıktan sonra eğer ihtiyaç duyuluyorsa php ile dinamik hale getiriyorum. Çalışmalarımın neredeyse tamamında müşterinin siteyi yönetebileceği bir panel hazırladım. Yinede çoğu müşteri o paneli kullanmaktansa telefon açıp değişikliği benim yapmamı ister. Böyle müşterilerden pek haz etmiyorum. Bir de koladan nefret ederim.

Çalışmalarımda genel olarak kullandığım unsurlar;
Photoshop, 123rf.com, iconfinder.net, Flash, XHTML, CSS, Php, Mysql, JQuery, Javascript, SEO, Ajax, C++, Delphi, Editplus, FileZilla, SSH, WinSCP